czerwiec 13

Vilniaus Alus

Kolejna ciekawostka rodem z Litwy. Tym razem malutka pszenica Vilniaus Alus. Alko 5%

Na pierwszy rzut oka… hmmm kapsel typu twist-off w piwie tego gatunku po prostu cieszy 😉 Po wlaniu w kufel piwo jest mętne i ma dosyć dziwny kolor bo ni to jasny bursztyn ale z jakimiś takimi żółto-różowymi wkrętami… W nos od razu uderza zapach pszenicy ale z baaaaardzo mocnymi cytrusowymi nutami (jakby ktoś dolał do niego tonę soku grejfrutowego). Zapach mocno kojarzy mi się on z Schofferhofer’em Grapefruitowym lub z testowanym kiedyś Agrum Bocq. Piana była przez moment ale chwili już nic.

Pierwszy łyk jednak daje zupełnie inny efekt… przede wszystkim to to w smaku nie ma nic wspólnego z pszenicą!! A na pewno nie w tradycyjnym tego znaczeniu. Właściwie to smak jest tak zaskakujący, że ciężko go opisać… przede wszystkim czuć jakiegoś cytrusa, do tego jakieś nuty pszenicy i tak naprawdę mi tu dominuje smak klasycznego koncernowego lagera. Ogólnie to jakby wymieszać Tyskie z Orkiszowym z BK i do kompletu wrzucić w to pół grapefruita… aaaa i zero słodzików itd.

6/10 Smak taki sobie, ładnie zrobiona butelka itd. … całość po prostu dziwna i w Polsce drugi raz bym go nie kupił…

Tagi: , ,
Copyright © 2009. All rights reserved.

Opublikowano 06/13/2010 przez Jerzy Mackiewicz in category "Piwka

4 COMMENTS :

 1. By Klaudiusz on

  Dzięki uprzejmości dwóch Panów ze sklepu Piwa Gatunkowe z Olsztyna miałem okazje zdobyć piwo będące przedmiotem niniejszego tematu.
  Dzięki uprzejmości również tych Panów wszedłem w posiadania następujących piw:
  PRIMATOR
  ENGEL
  A piszę to po to, by się podzielić moimi odczuciami, pijąc w tym momencie to piwo, a bedąc po teście powyższych i PAULANERA, krótko – wypada najbladziej, w żaden sposób, oczywiście zdaniem moich kubków smakowych, nie przypomina pszenicznego, ponad to odczuwam jakiś dziwny posmak (być może to pomarańcze), który w ogóle im nie samkuje.

  Przesyłam pozdrowienia z zachodnio – północnej Polski

 2. By WojtaS on

  Piłem to piwo w zeszłym roku w Wilnie i jako wielki amator pszeniczniaków muszę przyznać, że mi nie smakowało. Zwaliłem to na nienajlepszą wodę, jaką ponoć w Wilnie mają. Posmak naprawdę dziwny. Raczej drugi raz go nie wypiję. Baltas rules!

 3. By Blog niepełnosprawnego http://biseksualisty-geja.blog.onet.pl/ chorego na MPD on

  Litwini kochają śmietanę 50%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.