marzec 11

Red Bocq – wiśniowa perfekcja

Tym razem belgijski wynalazek RedBocq o wiśniowym smaku. Alko 3,1%

Kontynuuję serię piw smakowych… Jakiś czas temu rozpisywałem się nad „Wiśnią w Piwie” z BK i zasadniczo było to dobre piwo. Teraz jednak mam przed sobą wąską, malutką (0,33l) flaszeczkę, która zapowiada się bardzo ciekawie… To „ciekawie” dotyczy tego że na etykiecie zawarto określenie „Bierre Blanche” co oznacza, że podstawą dla tego wynalazku jest belgijska biała pszenica.

Po zlaniu w kielona pianka znikła prawie natychmiast. Uprzedzony, że mam do czynienia z pszenicznym wynalazkiem zlałem go wg. zaleceń. Piwo w kielichu jest mętne i bordowe w kolorze. Wyraźnie czuć zapach wiśni. Smak hmmm słodki, czuć wiśnię, chmiel słabo wyczuwalny i sporo gazu. Gdyby nie pszeniczna podstawa piwa to oznaczyłbym je jako Krieka. Cukier jest wyczuwalny ale nie natrętny. Jestem chyba negatywnie nastawiony do owoców typu wiśnie ale tym razem produkt jest naprawdę czadowy. Pije się doskonale.

W oczy rzuca się minimalistyczna etykieta. Niezły grafik to robił.

W sumie to piwo to podsunęło mi myśl, żeby posiadany surowiec na piwo pt. pucha Tarwebier Muntosa wymieszać z wiśniami i zobaczyć co z tego wyjdzie 🙂 Kwestia tylko dokopania się do dobrej jakości soku wiśniowego… hmmm a może jakiś inny wziąść … oj włączył się komplikator 🙂

Podsumowując: 9/10. Doskonałe piwo ale 6zł za 0,3l to ciut drogawo…

Cena: 6zł

Tagi: , ,
Copyright © 2009. All rights reserved.

Opublikowano 03/11/2010 przez Jerzy Mackiewicz in category "Piwka

4 COMMENTS :

  1. Pingback: Agrum Bocq – mandarynkowe maleństwo « JerzyM Beer Blog

  2. Pingback: Kriek Lindemans

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.