marzec 13

Żytnie

Tym razem ciekawostka z Konstancina pt. Piwo Żytnie. Alko 5,3%, 12.4 ekstraktu

Po pierwsze piwko nalane po sam czubeczek butelki 🙂 Zlane w kufel pieni się w normie. Kolor w kuflu bursztynowy i podchodzący pod czerwienie. Klarowne. W smaku ciekawe bo chmielone i owszem ale bardziej aromatycznym chmielem niż goryczkowym. Sam smak wyrazisty ale ciężko wyróżnić konkretne smaki. Na etykiecie piszą, że użyto kilku słodów (żytni, monachijki, pilzeński, słody karmelowe) pewnie to jest przyczyną, że jakoś tak ciężko coś w tym piwie wyróżnić. Gaz niezbyt silny w każdym razie nie drapie mocno. Pije się miło ale raczej bez rewelacji. W każdym razie do końca kufla zachowuje jak trzeba.

Etykieta utrzymana w konwencji „rolnej polski” 🙂 w sumie spoko i bez rewelacji. Niestety nie podano procentowego składu tych słodów co w sumie jest wkurzające bo tak naprawdę nie wiadomo co się pije i czy tego żytniego słodu (od którego piwo wzięło nazwę !!!) tak naprawdę nie ma w nim np. tylko 10%.

Na stronie producenta już się wyżywałem przy okazji piwa mazowieckiego. Nic się nie zmieniło. Co więcej ani słowa o nowym piwie Żytnim: ani w liście piw ani w aktualnościach. Promując piwo jako pierwsze w Polsce to wypadałoby, żeby strona też cokolwiek na jego temat zawierała. Nędza na całego.

Podsumowując: 7/10 Dobre piwo ale bez rewolucji czy rewelacji.

Cena: 5zł

Tagi: ,
Copyright © 2009. All rights reserved.

Opublikowano 03/13/2010 przez Jerzy Mackiewicz in category "Piwka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.