maj 19

Srebrny Smok

Tym razem na topie kolejne piwo z browaru Fortuna. Piszę kolejne bo już miałem okazję trenować Czarne Fortuna i byłem naprawdę pod wrażeniem. Obecny Smok ma: 5,8% aklo 12,2% ekstraktu.

Na początek wygląd … piwko idealnie czyste, bez zmętnień. Pianka była a i owszem ale szybko się przemieściła w niebyt 🙂 Smakowo ciekawie… ciekawie. Czuć chmiel ale nie jest on tak drapiący jak w pilznerach, gaz też niezbyt mocny. W zapachu i smaku czuć posmak ekstraktu – ogólnie czuć jakiś taki słodki posmak. No ale chwilę po łyku mam wrażenie że czuję posmak czegoś metalowego ale to chyba „drugie życie” chmielu.

Ciekawie prezentuje się szata graficzna etykiet… co mają Smoki wspólnego z piwem to nie wiem ale pomysł fajny. Co więcej tych smoków jest kilka i chyba jeszcze jednego w piwnicy mam. Wizyta na stronie producenta … a tu ładniutko prezentuje się cała altyleria Smoków. Tym razem ktoś miał fajny pomysł na prezentację asortymentu bo kliknięcie na flaszkę piwka animuje ją i pokazuje opis – ogólnie wreszcie użyto flasha z sensem.

Podsumowując: po prostu dobre piwo … 9/10

Tagi: ,
Copyright © 2009. All rights reserved.

Opublikowano 05/19/2009 przez Jerzy Mackiewicz in category "Piwka

1 COMMENTS :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.