kwiecień 20

Kern – Cerna hora

Dziś pojechałem od razu z drugim piwkiem pt. Kern pochodzącym z browaru Cerna Hora w Czechach. W sumie to kontynuję wieczór czeski 😉 Tym razem wytypowany zawodnik ma 4,0% co już zdecydowanie lepiej pasuje mi do naszych południowych sąsiadów.

Kolorek po przelaniu do kufelka ciemny, ciemny aż podchodzący pod brązy zupełnie inny niż złociste piwko. Gazu mało więc i piany praktycznie brak.

Pierwszy łyk … no i cóż za odmiana po podkarpackim specjale … słabo chmielone, niezbyt mocno gazowane, alko nie czuć. Czuć jakiś posmak chyba pochodzący od przypalania słodu bo jakoś tak podpalaniem mi daje. Ogólnie zdecydowanie lepiej i spokojnie dałbym piwku ocenę 9/10. Tak naprawdę pijąc to piwko jakoś tak przychodzi na myśl piwiarnia gdzieś w środku czech i lane z kija piwko. Dokładnie coś takiego chciałbym wypić po ciężkim dniu pracy 🙂

Rzut oka na stronę producenta: http://www.pivovarcernahora.cz … i tu małe zdziwienie … ktoś w końcu użył flasha z sensem – ten patent z przewijającymi się buteleczkami na które można kliknąć jest całkeim fajny 🙂 A jeszcze większe zdziwienie wywołała informacja że nazwa tego piwa to jakaś czeska kapela. Niestety widząc wiek kapeli to raczej nie moje klimaty 😉 ale wbiłem się w ich MP3 i co ciekawe grają jakiegoś rocka wpadającego w heavy metal. Tak sobie lookam w te piwka i jak widzę piwo pt. Kamelot to wymiękam. Ogólnie strona nieźle się prezentuje.

Tagi: ,
Copyright © 2009. All rights reserved.

Opublikowano 04/20/2009 przez Jerzy Mackiewicz in category "Piwka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.