marzec 23

Gdańska Legenda … Kaper

Niestety nie było mi dane spróbowania Kapera gdy jeszcze był robiony w Gdańsku ale dziś zlookałem w sklepie Kapera robionego przez Żywca.

Pierwsze co kuje w oczy … 8,7% … i czuć to.  Zapach – jak cała reszta syfu ze sklepu. Kolorek – bursztynowy i całkiem ładnie to wygląda.

Smak … no i tu zaczynają się zgrzyty bo tak naprawdę to chyba jakbym pił normalnego lagera ze sklepu tyle że ciut mocniejszego. Czyli nędza i chyba to po prostu kolejny mózgojeb.  Jak dla mnie może 4-5/10 (gdzie <=4 ścieki, 5-7 spoko, >7 rewelacje). Wypiłem pół i chyba zaczynam się męczyć.

Jak widać na zdjęciu Żywiec chwali się tradycją Gdańskiego Heveliusza aż do 1690 roku choć browar od lat zamknięty i nic temu co piję do tej tradycji. Nie wiem czemu ale drażni mnie to jak cholera. Właściwie oprócz nazwy to nie ma żadnych powiązań.

Tagi: , , ,
Copyright © 2009. All rights reserved.

Opublikowano 03/23/2009 przez Jerzy Mackiewicz in category "Piwka

2 COMMENTS :

  1. By gumbas on

    Wtrace, ze piwo Kaper, to gdanskie, nie bylo wypuszczane przez Żywca jak to juz autor napisal, ale przez Heveliusa. Hevelius Kaper z glowa pana Heveliusa na etykietce, a nie ze statkiem bylo przepyszne, mocne i zdradliwe, bo wchodzilo jak zadne, a moc po chwili dawala znac o sobie. Żywiec Kaper ..? moze przez sentyment i rozpamietywany smak, ale nie polecam.

  2. By zbigniew on

    gumbas MA SWIETA RACJE! To jest prawdziwy smakosz i mogę mu pogratulować znawstwa. Osobiście piłem to wspaniale piwo 20 lat temu.Wieczorem stawialo na nogi! To był coś naprawdę dobrego. Obecny produkt to falstart.Bylem smakoszem tego piwa/ok. 30 min. but/.To był rarytas!Piwo ,które jest podukowane obecnie, po wypiciu połowy butelki,u mnie powoduje odruch wymiotny.PODSUMWUJĄC:TO CO BYŁO DOBRE,ODESZŁO BEZPOWROTNIE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.